مهربان خبرلری

رسانه ای از مردم ، با مردم و در خدمت مردم

مهربان خبرلری

رسانه ای از مردم ، با مردم و در خدمت مردم


پایگاه خبری و تحلیلی مهربان امروز با عنوان ((مهربان خبرلری)‌) در کنار و همراه ، دهها و صدها پایگاه خبری ، اطلاع رسانی ، فرهنگی و اجتماعی در منطقه مهربان افتخار دارد که رسانه ای از مردم ، با مردم و در خدمت مردم می باشد. این پایگاه خبری و تحلیلی در کنار انعکاس عملکردهای ادارات ، نهادها و سازمانها و درج اخبار و رویدادهای منطقه و همچنین بازنشر اخبار و رویدادهای مهم کشوری و بین المللی ، نگاهی تحلیلی به برخی رویدادها و اتفاقات در سطح منطقه مهربان و شهرستان سراب داشته و در کنار انعکاس اخبار ، مسائل و مشکلات مردم را نیز منعکس نموده و آماده درج نظرات مسئولین محترم در خصوص مطالب ارائه شده با رعایت امانتداری کامل می باشد .

  • ۰
  • ۰

مراسم تجلیل از قبولین کنکور در منطقه مهربان در حالی روز چهارشنبه 12دی97 در سالن اجتماعات مرحوم حاج حسین عباسیان اداره آموزش و پرورش منطقه مهربان برگزار گردید که نه خبری از حضور دکتر ثقفی فرماندار شهرستان سراب بود و نه خبری از حضور دکتر یوسف داودی نماینده مردم شهرستان سراب در مجلس شورای اسلامی ؟! 


https://telegram.me/vafadarmehrabani


به گزارش پایگاه خبری مهربان خبرلری ، مراسم تجلیل از قبولین کنکور از جمله مراسماتی است که معمولاً در طول یکسال برای یکبار امکان برگزاری آن وجود دارد و جزء برنامه های شاخص آموزش و پرورش محسوب می شود و در مراسمات برگزار شده در طول سالهای گذشته در منطقه مهربان ، معمولاً فرماندار بعنوان نماینده عالی دولت در شهرستان سراب و نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی بعنوان منتخب و نماینده مردم جزء میهمانان اصلی و ویژه مراسم و حتی از سخنرانان اصلی مراسم بودند و با توجه به روزهای کاری مجلس شورای اسلامی که معمولاً تا چهارشنبه هر هفته به غیر از ایام تعطیلات مجلس ادامه دارد و همچنین برای رعایت حال دانش آموزان و معلمان که اکثریت حاضرین در مراسم  آنها را تشکیل میدهند این مراسمات در سالهایی که برگزار می شد معمولاً در  روزهای پنجشنبه برگزار می گردید تا برگزاری یک مراسم ،  منجر به تعطیلی مدارس و ایجاد وقفه در نظام تعلیم و تربیت نگردد ، ضمن آنکه قبول شدگان  کنکور نیز بخاطر آنکه در آخر هفته فراغت بیشتری دارند با آسودگی خاطر بیشتری در این مراسم شرکت می کردند .


بهرحال امسال مراسم تجلیل از قبولین کنکور در منطقه مهربان در حالی روز چهارشنبه 12دی97 در سالن اجتماعات مرحوم حاج حسین عباسیان اداره آموزش و پرورش منطقه مهربان برگزار گردید که نه خبری از حضور دکتر ثقفی فرماندار شهرستان سراب بود و نه خبری از حضور دکتر یوسف داودی نماینده مردم شهرستان سراب در مجلس شورای اسلامی ؛ و این در حالی است که همزمان با برگزاری این مراسم ، جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان سراب و به ریاست آقای دکتر ثقفی فرماندار شهرستان سراب تشکیل گردیده بود .


اینکه آموزش و پرورش منطقه مهربان و سراب باید در این خصوص هماهنگی داشتند که تداخل در اجرای 2 برنامه پیش نمی آمد تا لااقل  جناب آقای دکتر ثقفی فرماندار محترم شهرستان سراب که در شهرستان حضور داشتند ، امکان حضور در هر 2 برنامه را داشتند ، قطعاً در حیطه کاری بنده نیست و چه بسا اگر در این خصوص اظهار نظر نمایم ، همانند خبر حادثه مسمومیت دانش آموزان مدرسه شبانه روزی محمد مردانی آذری شهر مهربان حرف و حدیثهایی در خصوص آن پیش آید.   


بهرحال انتظار میرود که در این خصوص   ، توضیحات لازم به افکار عمومی داده شود و بی شک دانش آموزان حاضر در مراسم تا دانش آموزان دیروزی که امروز بعنوان دانشجو و قبولین کنکور از آنها تجلیل گردید انتظار داشتند که مراسم تجلیل از قبولین کنکور در منطقه مهربان  با حضور مقامات ارشد شهرستانی برگزار گردد و این خواسته قطعاً نمی تواند خواسته زیادی تلقی گردد .


امیدواریم روابط عمومی ادارات مرتبط در این خصوص پاسخگوی افکار عمومی باشند البته اگر صلاح بدانند.


چند نکته در حاشیه مراسم تجلیل از قبولین  کنکور منطقه مهربان :


  1. با توجه به شلوغی کم سابقه جایگاه اهدای جوایز ، در صورت حضور مسئولین شهرستانی و دیگر مسئولین منطقه ای ، احتمالاً باید جایگاه  اهداء کنندگان جوایز و حاضرین در مراسم عوض می شد ، چرا که در آن صورت جایگاه ظرفیت حضور مسئولین و مقامات و مدعوین به جایگاه را نداشت و اینکه در برنامه ریزی برای برگزاری چنین مراسماتی نفرات و مقامات دعوت شده به جایگاه از قبل مشخص شده و به مجری برنامه اعلام می شود  و یا هر کسی میتواند به دلخواه در جایگاه حاضر شده و نفراتی را نیز با خود همراه کند سوالی است که قطعاً متولیان می توانند در آن خصوص بهتر اظهار نظر نمایند .

  2. نگاهی به اسامی نفرات تجلیل شده تحت عنوان قبولین کنکور  نشان می دهد که پشت کنکوری های سال گذشته نیز این توفیق را داشته اند تا بعنوان قبولین کنکور 97-96 مورد تجلیل قرار گرفته و آمار نفرات مورد تجلیل قرار گرفته بعنوان قبولین کنکور افزایش یابد.

  3. با توجه به عکسهای منتشره در فضای مجازی ، شاید و احتمالاً برخی نفرات تجلیل شده بعنوان قبولین کنکور سال تحصیلی 97-96 چند ترم را نیز در دانشگاه سپری نموده بودند و اگر این مراسم با کمی تاخیر چندماهه برگزار می شد چه بسا احتمالا ًٌ مراسم جشن فارغ التحصیلی شان با مراسم جشن تجلیل برای قبولی در کنکور همزمان می شد .

  4. علاوه بر عدم حضور هیچ یک از مسئولان شهرستانی در این مراسم ،  همزمانی آن  با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجانشرقی در مهربان، باعث گردید تا حضور مسئولین شهر و منطقه مهربان نیز در این مراسم به نوعی کمرنگ و در دقایق پایانی و برای عکسهای یادگاری باشد .


و نکته پایانی :


  1. خالی بودن  پست معاونت  پرورشی در اداره آموزش و پرورش منطقه مهربان بعد از گذشت 16 ماه از انتقال معاون پرورشی اداره به آموزش و پرورش شهرستان سراب  ، بخوبی در این مراسم مشاهده گردید و در حالی که یکی از تاکیدات صورت گرفته بر اقامه فریضه نماز اول وقت است ، متاسفانه این مراسم تا ساعاتی بعد از وقت نماز ظهر و عصر بدون وقفه  ادامه داشت و فقط این نکته را اضافه نمایم که برنامه های شادی نیز در این مراسم اجرا ء گردید و این که اجرای این برنامه ها در وقت اذان و نماز نیز ادامه داشت یا خیر  ؛  از اظهار نظر در این خصوص معذورم.  فقط این نکته را اضافه می کنم که در صورتی که اداره آموزش و پرورش منطقه مهربان بعد از گذشت 16 ماه ، معاونت پرورشی اش  انتخاب کرده بود  ، قطعاً در جلسات هماهنگی برای برنامه ریزی این مراسم ، معاونت پرورشی نیز یکی از نفرات اصلی جلسه بودند و آنوقت  در خصوص تعیین ساعت شروع و خاتمه مراسم ،  وقت اذان و نماز اول وقت مدنظر قرار می گرفت  تا این مراسم تا وقت اذان و نماز ظهر و عصر به اتمام برسد.


در پایان اشاره ای به  قسمتی کوتاه  از  پیام رهبر معظم  انقلاب اسلامی ایران  حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای  به بیست و هفتمین اجلاس سراسری نماز در سمنان :  آموزش و پرورش میتواند در این عرصه از اثرگذارترین‌ها باشد. مدارس را مزین کنید به نمازخوانی نوجوانان؛ این برترین تضمین برای سلامتی آینده‌ی جامعه است.13آذر97


 


 


 


قاسم وفادار مهربانی / خبرنگار /  13دی 97


https://telegram.me/vafadarmehrabani
  • ۹۷/۱۰/۱۳
  • قاسم وفادار مهربانی

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی