مهربان خبرلری

رسانه ای از مردم ، با مردم و در خدمت مردم

مهربان خبرلری

رسانه ای از مردم ، با مردم و در خدمت مردم


پایگاه خبری و تحلیلی مهربان امروز با عنوان ((مهربان خبرلری)‌) در کنار و همراه ، دهها و صدها پایگاه خبری ، اطلاع رسانی ، فرهنگی و اجتماعی در منطقه مهربان افتخار دارد که رسانه ای از مردم ، با مردم و در خدمت مردم می باشد. این پایگاه خبری و تحلیلی در کنار انعکاس عملکردهای ادارات ، نهادها و سازمانها و درج اخبار و رویدادهای منطقه و همچنین بازنشر اخبار و رویدادهای مهم کشوری و بین المللی ، نگاهی تحلیلی به برخی رویدادها و اتفاقات در سطح منطقه مهربان و شهرستان سراب داشته و در کنار انعکاس اخبار ، مسائل و مشکلات مردم را نیز منعکس نموده و آماده درج نظرات مسئولین محترم در خصوص مطالب ارائه شده با رعایت امانتداری کامل می باشد .

  • ۰
  • ۰

        


دکتر محمد  کلامی مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان آذربایجانشرقی با اشاره به تحت پوشش بودن 78هزار خانوار در سطح استان اظهار داشت:  در چهار ماه گذشته بر اثر نوسانات ارزی و افزایش تورم 14 هزار خانوار جدید در استان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار گرفته اند. به گزارش پایگاه خبری مهربان خبرلری ، دکتر محمد کلامی مدیرکل کمیته امداد خمینی (ره) استان آذربایجانشرقی در اجتماع اهالی منطقه  مهربان در مسجد جامع این شهر در سخنانی با اشاره به اینکه کمیته امداد حضرت امام (ره) اولین نهادی است که بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران شکل گرفته است اظهار داشت: اولین سازمان و نهادی که بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران بود تاسیس گردید کمیته امداد حضرت امام بود و این موضوع نشان می دهد که در اندیشه حضرت امام خمینی (ره) توجه به محرومین و مستضعفین و مبارزه با فقر از چه جایگاه بالایی برخوردار بوده است .

مدیرکل کمیته امداد امام استان آذربایجانشرقی با اشاره به اینکه فقراء صاحبان اصلی انقلاب و وارثان آخرالزمان ( عج الله) به بیان ادبیات دینی و قرآنی هستند تصریح کرد:  افرادی که طمع فقر را چشیده باشند  می توانند تا آخر همراه انقلاب بمانند و اکثر سرداران بنام جنگ و شهدای بنام جنگ از خانواده فقرا هستند و تا زمانی که اینها بودند هیچ انحرافی در بین مدیران به مسائل مادی و دنیوی وجود نداشت .

کلامی افزود: در موضوع جبهه مقاومت اسلامی نیز اکثر شهدایی که بعنوان  مدافع حرم جانشان را تقدیم کردند از فرزندان فقراء بودند .

مدیرکل  کمیته امداد امام آذربایجانشرقی افزود : در سال 88 بنا به مسئولیتی که داشتم  در تهران بودم و به عینه مشاهده نمودم که در حوادث 88 افراد ثروتمند از شمال تهران در مخالفت با نظام به طرف میدان 7 تیر حرکت می کردند و در مقابل افرادی که فقر و گرسنگی از چهره شان معلوم بود در دفاع از نظام از جنوب تهران به طرف میدان 7 تیر حرکت می کردند و در واقع در حوادث سال 88 میدان 7 تیر تهران محل تجمع حق و باطل شده بود.

کلامی افزود: افراد ضعیف و کم برخوردار از نعمت انقلاب ، در روزهای سخت پای انقلاب ایستادند ، همانگونکه یاران اصلی انبیاء نیز در طول تاریخ از طبقه مستضعف بودند و باید گفت که وارثان آخرالزمان نیز فقراء هستند.

مدیرکل کمیته امداد امام استان آذربایجانشرقی با اشاره به موافقت حضرت امام خمینی (ره) برای استفاده از نام مبارک شان برای کمیته امداد تصریح کرد: اولین سازمانی که حضرت امام خمینی (ره) اجازه دادند نام ایشان برای روی آن باشد کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) بود و در واقع باید گفت که کمیته امداد دست مهربان حکومت اسلامی و ولایت فقیه است.

کلامی افزود: کمیته امداد امام تاسیس گردیده است تا اشتباهات بخش ها و نهادهای دیگر به نوعی جبران شود و در 4 ماه اخیر که بخاطر نوسانات ارزی و تورم ناشی از آن که بخاطر مشکلات مدیریت اقتصادی بود 14هزار خانواده جدید جذب کمیته امداد شدند و اگر کمیته امداد امام نبود معلوم نبود که سرنوشت این 14 هزار خانوار در استان آذربایجانشرقی چه می شد

مدیرکل کمیته امداد امام استان آذربایجانشرقی با اشاره به اینکه اگر سیاستهای غلط اقتصادی تولید فقر می کند در مقابل سیاستهای غلط فرهنگی نیز باعث برز برخی ناهنجاریها در جامعه می شود افزود: بخاطر سیاستهای غلط فرهنگی از 3 مورد ازدواج ، یک مورد منجر به طلاق می شود و کمیته امداد در حمایت از این خانواده ها مسئولیت دارد.

کلامی با اشاره به اینکه 78هزار خانوار در سطح استان تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) هستند تصریح کرد: در منطقه مهربان نیز بالای 1900 خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) هستند که 200 خانوار در 4 ماه اخیر به جمع خانواده بزرگ امداد پیوسته اند و قطعاً اگر کمیته امداد نبود و 20 الی 30 خانواده از این جمع معترض می شدند چه مشکلاتی که پیش نمی آمد.

مدیرکل کمیته امداد امام استان آذربایجانشرقی به نقش این نهاد در اقتصاد  و امنیت اشاره نموده و افزود: کمیته امداد استان آذربایجانشرقی در ماه 20 میلیارد تومان مستمری پرداخت می کند و 14500 دانش آموز  2000 نفر دانشجو تحت پوشش این نهاد هستند و امسال نیز 7 نفر از دانش آموزان تحت پوشش در رشته پزشکی قبول شده اند و اگر کمیته امداد نبود سرنوشت این افراد نامشخص بود.

کلامی با اشاره به ایجاد 3 هزار فرصت شغلی توسط کمیته امداد امام در یکسال افزود: طبق اعلام کارگروه اشتغال استانداری آذربایجانشرقی ، کمیته امداد استان بالاترین آمار در زمینه اشتغالزایی را داشته است  و حتی می توان گفت که آمار اشتغال ایجاد شده توسط این نهاد از جمع دیگر دستگاهها بیشتر است.

مدیرکل کمیته امداد امام استان آذربایجانشرقی با اشاره به کمکهای مردمی به کمیته امداد استان در سال 96 اظهار داشت: جمع کمکهای مردمی در سال 96 مبلغ 60 میلیارد تومان بوده و در مقابل پرداختی کمیته امداد استان به افراد تحت پوشش در زمینه مستمری ، آموزش و درمان در ماه مبلغ 25 میلیارد تومان می باشد .

کلامی افزود: کمکهای مردمی تنها کفاف هزینه 5/2 ماه کمیته امداد امام استان را می کند و پرداختی های 5/10 ماه دیگر از محل عنایات حضرت آقا و کمکهای دولتی تامین می شود و اینکه شایعه سازان مطرح می کنند که کمکهای مردمی در خارج از کشور هزینه می شود ، صرفاً با تخریب این نهاد مقدس صورت می گیرد و آمار ارائه شده گویای واقعیتهاست.

 مدیرکل کمیته امداد امام استان آذربایجانشرقی تصریح کرد : علیرغم تمامی شایعات ، کمکهای مردمی به این نهاد افزایش یافته  و در 9 ماهه اول سال جاری در مقایسه نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ، علیرغم تمامی مشکلات اقتصادی ، کمکهای مردمی به کمیته امداد امام حدود 40 درصد افزایش یافته است.

کلامی تاکید کرد: توجه و رسیدگی به نیازمندان یک وظیفه انقلابی ، شرعی   اجتماعی  تکلیف دینی است  و باید توجه داشت که یکی از اهداف دشمن جنگ اقتصادی  جنگ  و جنگ روانی  است تا بوسیله ایجاد مشکلات اقتصادی ، بین مردم و نظام فاصله بیاندازد.

مدیرکل کمیته امداد امام استان آذربایجانشرقی با قدردانی از حمایتهای همه جانبه امام جمعه مهربان از نهاد مقدس کمیته امداد در منطقه مهربان و پیگیریهای مستمرشان در خصوص حل اقشار آسیب پذیر و با قدردانی از مسئولین  و معتمدین شهر اظهار امیدواری کرد که با وحدت و همدلی  کشور به سمت شرایط مطلوب حرکت کند. 


  • ۹۷/۱۰/۰۳
  • قاسم وفادار مهربانی

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی