مهربان خبرلری

رسانه ای از مردم ، با مردم و در خدمت مردم

مهربان خبرلری

رسانه ای از مردم ، با مردم و در خدمت مردم


پایگاه خبری و تحلیلی مهربان امروز با عنوان ((مهربان خبرلری)‌) در کنار و همراه ، دهها و صدها پایگاه خبری ، اطلاع رسانی ، فرهنگی و اجتماعی در منطقه مهربان افتخار دارد که رسانه ای از مردم ، با مردم و در خدمت مردم می باشد. این پایگاه خبری و تحلیلی در کنار انعکاس عملکردهای ادارات ، نهادها و سازمانها و درج اخبار و رویدادهای منطقه و همچنین بازنشر اخبار و رویدادهای مهم کشوری و بین المللی ، نگاهی تحلیلی به برخی رویدادها و اتفاقات در سطح منطقه مهربان و شهرستان سراب داشته و در کنار انعکاس اخبار ، مسائل و مشکلات مردم را نیز منعکس نموده و آماده درج نظرات مسئولین محترم در خصوص مطالب ارائه شده با رعایت امانتداری کامل می باشد .

  • ۰
  • ۰

امام جمعه مهربان با اشاره به سفر وزیرخارجه انگلیس به کشورمان، اظهار داشت:  انتظار می رفت  فهرستی از مطالبات و توقعات به حق مردمی از طرف وزارت خارجه در جریان این سفر مطرح می شد ، ولی نوع سخن گفتن از طرف وزیر خارجه یک کشور اروپائی ، حجت را بر مسئولان تمام کرد که  راه حل برون رفت از مشکلات در خارج از کشور نیست .

 

امام جمعه مهربان گفت: کسانی که قلم دست شان است و یا کانالی در فضای مجازی در اختیار دارند ، برای اینکه امام جمعه ، مشکلات مردم را پیگیری نکند ، به امام جمعه توهین می کنند و تهمت می زنند که  نمونه آن هفته گذشته طی انتشار بیانیه هایی در کانال ها و فضای مجازی صورت گرفت.


به گزارش پایگاه خبری مهربان خبرلری ، حجت الاسلام و المسلمین حسن مرسلی  در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر مهربان  ضمن سفارش خویش و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی ، با تبریک و گرامیداشت 5 آذر سالروز تشکیل بسیج مستضعفین به فرمان حضرت امام خمینی (ره) در سال 1358 اظهار داشت : این انقلاب دسترنج شما بسیجیان است و دشمنان اسلام ، امروز به شدت از بسیج و تفکر بسیجی هراس دارند.


امام جمعه مهربان ؛ ایمان ، اخلاص و  مسئولیت پذیری را از ویژگی های بارز و شاخص یکی بسیجی واقعی در دیدگاه حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری عنوان کرد و افزود: بسیج مجموعه ای از پاک ترین ، فداکارترین و آماده به کارترین جوانان کشور است و علت شکست ناپذیری ایران  اسلامی در جهان ، به علت وجود و حاکمیت تفکر بسیجی می باشد.


خطیب جمعه مهربان ، بسیج حزب الله ، سوریه ، عراق و حماس را نمونه ای بارز از بسیج عنوان کرد که جهانیان شکوه و عظمت آنها را به عینه مشاهده کرده اند و امروز همین تفکر بسیجی حاکم در حماس ، لرزه بر اندام رژیم جعلی اسرائیل انداخته است که پس لرزه های سیاسی آن همچنان وجود دارد.


حجت الاسلام و المسلمین مرسلی ، به سفر وزیرخارجه انگلیس به کشورمان اشاره نموده و اظهار داشت: وزیرخارجه انگلیس قبل از سفر به ایران در مصاحبه ای با روزنامه گاردین ، جاسوسان را افراد بی گناهی قلمداد کرده و گفته بود که افراد بی گناه نباید به عنوان اهرم مورد استفاده قرار گیرند .


امام جمعه مهربان به انتظارت مردم از وزارت امور خارجه در جریان این سفر اشاره نموده و اظهار داشت : انتظار می رفت  فهرستی از مطالبات و توقعات به حق مردمی از طرف وزارت خارجه در جریان این سفر مطرح می شد ولی این نوع سخن گفتن از طرف وزیر خارجه یک کشور اروپائی ، حجت را بر مسئولان تمام کرد که  راه حل برون رفت از مشکلات در خارج از کشور نیست .

خطیب جمعه مهربان به تعلل اروپائی ها در اجرای برجام اشاره نموده و افزود : اروپائیان در پی وقت کشی ، فرصت سوزی و تقسیم کار میان خود و  آمریکا با هدف خرید زمان برای آمریکا هستند و اروپائی ها در واقع بدنبال آن هستند تا با اقداماتی کانال مالی خود را با شرایط آمریکائی ها منطبق و اجرایی کنند  و فلذا اجرای آنرا مشروط به تصویب FATF می کنند .


حجت الاسلام و المسلمین مرسلی به برخی از وقت کشی ها و فرصت سوزی های اروپا اشاره نموده و  افزود : اروپائی ها همزمان از ایران  می خواهند که موضوعات مورد چالش با آمریکا را مذاکره کنند تا اهداف آمریکا برآورده شود و از طرف دیگر از ترس آمریکا کمکهای مالی خود را به تاخیر می اندازند و به دیپلماتهای ایرانی پیشنهاد می کنند که برای حفظ برجام تا آخر دوره اول ترامپ صبر کنند.


امام جمعه مهربان در ادامه خطبه دوم ، لزوم برخورد شدید و جدی تر با فساد کارگزاران حکومتی را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت : روند دادگاه 2 مفسد اقتصادی که اخیراً اعدام شدند نشان داد که قوه قضائیه برای اجرای عدالت مصمم بوده  و در این کار موفق می باشد و با توجه به نحوه فعالیت این 2 مفسد اقتصادی که یکی از آنها مشهور به سلطان سکه ، گردش مالی بیش از 14هزار میلیارد تومانی داشته و حتی یک سیم کارت به نام خود نداشته و از هیچ  حساب بانکی به نام خود استفاده نمی کردند کار ساده ای نبوده و قوه قضائیه در این خصوص بسیار زحمت کشیده است


خطیب جمعه مهربان با اشاره به اینکه اکنون کشور درگیر جنگ تمام عیار اقتصادی است اظهار داشت : تحریم اقتصادی دشمن و فساد اخلالگران بازار 2 لبه یک قیچی هستند و در حالی که دشمنان  اجازه  ورود ارز به کشور را نمی دهند و اینها به طور غیرقانونی در حال خارج کردن ارز از کشور هستند


حجت الاسلام و المسلمین مرسلی با گرامیداشت 16 ربیع الاول سالروز اقامه اولین نمازجمعه توسط پیامبر اکرم(ص) اظهار داشت: نمازجمعه سنگر است و در همه شهرها باید با مال و جان از این سنگر حفظ و حمایت کرد.


امام جمعه مهربان افزود : نهاد نمازجمعه باید مردمی و توسط خود مردم اداره شود تا مشکلات مردم براحتی توسط امام جمعه بیان شود و کسانی که به مردم خیانت می کنند از این جایگاه می ترسند و بدنبال طرح موضوعی در تربیون نمازجمعه اقدام به پمپاژ خبری می کنند که نمونه آن در هفته گذشته مشاهده شد.


خطیب جمعه مهربان افزود : بدنبال  طرح مسائل و مشکلات مردمی و دفاع از حق مردم و همچنین موضوعات مطرح شده در نماز جمعه هفته قبل آن در خصوص مسائل و مشکلات بهداشتی و درمان مهربان ،  کسانی که قلم دست شان است و یا کانالی در فضای مجازی در اختیار دارند ، برای اینکه امام جمعه مشکلات مردم را پیگیری نکند ، به امام جمعه توهین می کنند و تهمت می زنند که نمونه آن هفته گذشته صورت گرفت و یا کانالی در فضای مجازی در سراب که باید برای مردم باشد چون از مشکلات مردم خبر ندارد و یا چون نمی خواهند مشکلات مردم بیان شود و مسئولین از مشکلات بی خبر باشند ، نقدها و گلایه های  امام جمعه مهربان را به مسخره گرفته و عنوان می کند انتقادات ادامه دار ؟!


حجت الاسلام و المسلمین مرسلی تاکید کرد : این انتقادات  برای اصلاح است و نه تخریب و تا این تربیون است آرامش را از جان خائنین به مردم خواهد گرفت و در خصوص مشکلات اهالی کوچه نسترن ، من این هفته تذکر می دهم و اسمی نمی برم ولی میخواهم به خواسته های مردم توجه نمایند ، چرا باید  زمین اهالی که محل عبور و مرور است ، توسط اداره ای تصرف و فروخته شود و نمازجمعه در مقابل چنین این اقداماتی خواهد ایستاد و من قبل از این که نام اداره مربوطه را علنی مطرح کنم تذکر می دهم ، هرچند که بعد از بیان  تذکر هم ، اقدام به نوشتن بیانیه نموده و امام جمعه را متهم به نداشتن تخصص می کنند . 


امام جمعه مهربان افزود : من از این تربیون تذکر می دهم که در مقابل خائنین خواهم ایستاد و این که بیانیه ای نوشته و منتشر می شود و  امام جمعه متهم می شود که در اموری که تخصص ندارد اظهار نظر می کند باید عنوان نمایم که گفتن تذکر و بیان مشکلات نیاز به تخصص ندارد و بیان نمودن و گفتن مسائل و مشکلات و دادن تذکر ، وظیفه و کار امام جمعه است و اینکه بخواهید باند بازی کنید و  بخواهید به محله ای خدمت کنی که به شما رای داده است  و به محله ای که به شما رای نداده است خدمات رسانی نکنید باید بگویم قرار نیست که همه باید به  شما رای دهند و این کار خیانت و جنایت است و من این موارد را خواهم گفت تا زمانی که من این مسئولیت را داشته باشم .


امام جمعه مهربان با اظهار خرسندی از این که ستاد  نمازجمعه مهربان به هیچ ارگان ، نهاد  و شخصی وابسته نیست اظهار داشت: خدایا شکر که ستاد نمازجمعه مهربان به هیچ ارگانی وابسته نیست و در حالی که کمک به ستاد نمازجمعه از وظایف شورا و شهرداری است و در شهرهای دیگر این کار صورت می گیرد.


خطیب جمعه مهربان افزود : شورا و شهرداری به اعضای ستاد نمازجمعه وعده داده و امضاء کردند که به ستاد نمازجمعه کمک کنند و در حالی که نه تنها کمکی نکردند بلکه اگر از دست شان بیاید اجازه نمی دهند که نمازجمعه برگزار گردد.


حجت الاسلام و المسلمین مرسلی در پایان تاکید کرد طبق فرمایش مقام مظعم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای نمازجمعه قلب فرهنگی هر شهر است و قلب فرهنگی هر شهر ، نمازجمعه است .  • ۹۷/۰۹/۰۲
  • قاسم وفادار مهربانی

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی