مهربان خبرلری

رسانه ای از مردم ، با مردم و در خدمت مردم

مهربان خبرلری

رسانه ای از مردم ، با مردم و در خدمت مردم


پایگاه خبری و تحلیلی مهربان امروز با عنوان ((مهربان خبرلری)‌) در کنار و همراه ، دهها و صدها پایگاه خبری ، اطلاع رسانی ، فرهنگی و اجتماعی در منطقه مهربان افتخار دارد که رسانه ای از مردم ، با مردم و در خدمت مردم می باشد. این پایگاه خبری و تحلیلی در کنار انعکاس عملکردهای ادارات ، نهادها و سازمانها و درج اخبار و رویدادهای منطقه و همچنین بازنشر اخبار و رویدادهای مهم کشوری و بین المللی ، نگاهی تحلیلی به برخی رویدادها و اتفاقات در سطح منطقه مهربان و شهرستان سراب داشته و در کنار انعکاس اخبار ، مسائل و مشکلات مردم را نیز منعکس نموده و آماده درج نظرات مسئولین محترم در خصوص مطالب ارائه شده با رعایت امانتداری کامل می باشد .

  • ۰
  • ۰

نصر:

فرماندار سراب گفت : اشتغالزایی 10 هزار نفری در فرش دستباف یک پتانسیل عظیم و بی نظیر برای شهرستان سراب است و به جرات میتوان ادعا نمود که فرش دستباف در  اقتصاد مردم شهرستان حرف اول را میزند.

کد خبر :   90859  | تاریخ خبر : 1397/06/18  | ساعت : 10:03

آغاز بکار سومین نمایشگاه فرش دستباف در شهر مهربان/

اشتغالزایی 10 هزار نفری فرش دستباف در شهرستان سراب


نصر: فرماندار سراب گفت : اشتغالزایی 10 هزار نفری در فرش دستباف یک پتانسیل عظیم و بی نظیر برای شهرستان سراب است و به جرات می توان ادعا نمود که فرش دستباف در  اقتصاد مردم شهرستان حرف اول را می زند.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید

به گزارش نصر،  بدنبال برگزاری موفقیت آمیز 2 دوره نمایشگاه فرش دستباف در شهر مهربان در سالهای 95 و 96 در شهر مهربان  که با استقبال گسترده مردم  و مسئولین و مدیران استانی و شهرستانی مواجه گردید و نتیجه برگزاری آن منجر به احداث نمایشگاهی دایمی و مرکز مطالعات کیفی فرش دستباف و صنایع دستی  شهر مهربان توسط شهرداری این شهر گردید که در نوع خود در بین شهرداریهای استان و کشور بی نظیر است ، سومین نمایشگاه فرش دستباف مهربان به همت دکتر محمدحسین خدابخش شهردار و مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر مهربان با حضور مهندس بدر شکوهی فرماندار شهرستان سراب در محل نمایشگاه دایمی فرش دستباف شهر مهربان افتتاح گردید .
در مراسم افتتاح سومین نمایشگاه فرش دستباف شهر مهربان که شکور اکبرنژاد رئیس شورای اسلامی کلانشهر تبریز ،  محمد آذرهوا بخشدار ،  حجت الاسلام و المسلمین حسن مرسلی امام جمعه مهربان ،  اشرافی مدیر اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان سراب ،  موحدین شهردار سراب ، و جمعی از مدیران ادارات و نهادهای شهرستان سراب و مجموعه مدیران و اعضای شورای اداری بخش مهربان ، فرماندهان نظامی و انتظامی ، فعالان فرش دستباف  از تبریز و مهربان و  همچنین  جمعی از بافندگان و اهالی مهربان نیر حضور داشتند، بدر شکوهی  فرماندار سراب در سخنانی با اشاره به فعالیت مستقیم حدود 10 هزار در هنر صنعت فرش دستباف در شهرستان سراب اظهار داشت : اشتغالزایی 10 هزار نفری در فرش دستباف یک پتانسیل عظیم و بی نظیر برای شهرستان سراب است و به جرات می توان ادعا نمود که فرش دستباف در  اقتصاد مردم شهرستان حرف اول را می زند و درآمدی که از این بابت نصیب شهرستان می شود رقم قابل توجهی است و فرش دستباف هنر ، صنعتی است که متکی به هنرمندی هنرمندان بی ادعای عرصه هنر ، صنعت فرش دستباف می باشد .

فرماندار سراب ، شهریورماه را یک فرصت طلایی در اقتصاد و رونق گردشگری شهرستان سراب عنوان کرد و افزود : در حالی که هنوز شهریورماه نیمه اول خود را پشت سر نگذاشته است شاهد برپایی و برگزاری 3 جشنواره در سطح شهرستان سراب هستیم که یکی از دیگری برتر بوده و باشکوهتر برگزار شده است .

شکوهی ، برگزاری اولین جشنواره شو اسب سواری سراب ، سومین جشنواره عسل و لبنیات سراب در کنار سومین نمایشگاه فرش دستباف مهربان را رخدادی عظیم در راستای توسعه اقتصادی و گردشگری شهرستان عنوان کرد و افزود : فرمانداری و مجموعه مدیران و اعضای شورای اداری شهرستان سراب از هر حرکتی که در راستای منافع مردم و شهرستان باشد با تمام توان حمایت نموده و همراهی می کند .
فرماندار سراب از اختصاص 10 میلیارد ریال تسهیلات به قالیبافان شهرستان سراب در طول فعالیت دولت تدبیر و امید خبر داد و افزود :  در این مدت  از طریق کمیته امداد امام (ره)  و بهزیستی نیز تسهیلات قالیبافی به مددجویان واجد الشرایط پرداخت شده است که منابع این تسهیلات را نیز دولت تامین می کند و در واقع دولت تدبیر و امید به قشر زحمتکش قالیباف توجه ویژه ای دارد و تعدد دستگاههای فعال در پرداخت تسهیلات قالیبافان باعث شده است تا کمکهای دولتی زیاد جلب توجه ننماید .

شکوهی تصریح کرد : آمار بالای قالیبافان شهرستان سراب باعث شده است که تنها درصد اندکی از قالیبافان شهرستان از این تسهیلات بهره مند گردیده و استفاده نمایند و قشر عظیمی از قالیبافان شهرستان موفق به اخذ تسهیلات بانکی با بهره پایین نشده اند و در این میان باید منابع مالی دولت را نیز در نظر گرفت که امکان  اعطای تسهیلات به تمامی قالیبافان شهرستان با توجه به محدودیت منابع امکان پذیر نیست .  

فرماندار سراب  تاکید کرد : اگر قالیبافی ، با عشق و علاقه در این هنر ، صنعت فعالیت نماید با توجه به مشخص بودن زمان تولید فرش دستباف توسط یک قالیباف با یک برنامه ریزی مناسب ، اصلا نیازی به تسهیلات بانکی نیز وجود نخواهد داشت و قالیبافی  یک شغل خودکفا و درآمدزا با اشتغالزایی ثابت و پایدار می باشد .

شکوهی در خصوص مشکل بیمه اجتماعی قالیبافان نیز اظهار داشت : مشکل بحث بیمه اجتماعی  قالیبافان یک بحث و موضوع کشوری و سراسری  است و به استان و شهرستان خاصی ارتباط ندارد و برخی سوء مدیریت ها در گذشته و در دولتهای قبلی  باعث شده است افرادی که شرایط بهره مندی از بیمه اجتماعی قالیبافان را ندارند ، جزء مشمولین بیمه اجتماعی  قالیبافان قرار گرفته و  از مزایای بیمه اجتماعی قالیبافان بهره مند شوند و این در حالی است  که حائز شرایط و  مستحقق  برخورداری از این بیمه که حق مسلم قالیبافان واقعی و زحمتکش جامعه است ، نمی باشند.
فرماندار سراب با اشاره به این که آمار بیمه شدگان بیمه  قالیبافی و قالیبافان بیمه نشده با آمار کلی قالیبافان تظابقت نداشته و مغایر است  تصریح کرد : مشکل اصلی اینجاست که دولت سالیانه مبالغ زیادی برای  بیمه اجتماعی قالیبافان هزینه نموده و سوبسید می دهد که متاسفانه برخی افراد  غیر واجد الشرایط از این یارانه دولتی در بحث بیمه اجتماعی قالیبافان بهره مند گردیده و حق قالیبافان واقعی را افرادی تصاحب نموده اند که فعالیتی  در رسته قالیبافی ندارند و صرفاً بر اثر اجرای نادرست و ناصحیح یک قانون ، از این مزایا و امتیازات بهره مند گردیده اند .

شکوهی با قدردانی از شهردار و شورای اسلامی شهر مهربان بخاطر برگزاری سومین نمایشگاه فرش دستباف در شهر مهربان ، بر تداوم برگزاری چنین نمایشگاههایی که تاثیر سازنده و مثبت در رونق هنر ، صنعت فرش دستباف دارد تاکید کرد و افزود : یکی از محورهای اقتصاد مقاومتی حمایت از تولید داخلی است و برپایی نمایشگاههایی با این کیفیت و عظمت می تواند گام موثری در رونق اقتصاد فرش دستباف مهربان که فرش آن شهرت جهانی دارد باشد .

فرماندار سراب تاکید کرد : عرصه مستقیم تولیدات شهرستان به دست مصرف کنندگان باعث قطع دست دلالان و واسطه ها گردیده و سود حاصله به جای آنکه به جیب واسطه ها برود مستقیماً بدست تولید کننده میرسد.
سومین نمایشگاه فرش دستباف مهربان  که در مجل ساختمان نمایشگاه دایمی و مرکز مطالعات کیفی فرش دستباف و صنایع دستی شهرداری مهربان در محل پارک ساحلی شهر مهربان دایر گردیده است تا 23شهریورماه از ساعت 9 صبح الی 20 دایر بوده و بازدید برای عموم آزاد است .  

انتهای پیام/

  • ۹۷/۰۶/۱۸
  • قاسم وفادار مهربانی

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی