مهربان خبرلری

رسانه ای از مردم ، با مردم و در خدمت مردم

مهربان خبرلری

رسانه ای از مردم ، با مردم و در خدمت مردم


پایگاه خبری و تحلیلی مهربان امروز با عنوان ((مهربان خبرلری)‌) در کنار و همراه ، دهها و صدها پایگاه خبری ، اطلاع رسانی ، فرهنگی و اجتماعی در منطقه مهربان افتخار دارد که رسانه ای از مردم ، با مردم و در خدمت مردم می باشد. این پایگاه خبری و تحلیلی در کنار انعکاس عملکردهای ادارات ، نهادها و سازمانها و درج اخبار و رویدادهای منطقه و همچنین بازنشر اخبار و رویدادهای مهم کشوری و بین المللی ، نگاهی تحلیلی به برخی رویدادها و اتفاقات در سطح منطقه مهربان و شهرستان سراب داشته و در کنار انعکاس اخبار ، مسائل و مشکلات مردم را نیز منعکس نموده و آماده درج نظرات مسئولین محترم در خصوص مطالب ارائه شده با رعایت امانتداری کامل می باشد .

  • ۰
  • ۰


فرماندار شهرستان سراب گفت : با وجود تلاش های بسیار در زمینه مبارزه و پیشگیری از اعتیاد برای فراگیر کردن امر مبارزه تلاش های قابل قبولی صورت نگرفته است و ضرورت دارد به صورت ریشه ای برنامه ریزی صورت گیرد.


به گزارش پایگاه خبری مهربان خبرلری ، بدر شکوهی فرماندار شهرستان سراب در پنجمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان سراب در سال 97 که در محل فرمانداری سراب برگزار گردید، در سخنانی  با انتقاد از اقدامات ناکافی در بحث فراگیر کردن مبارزه با مواد مخدر  اظهار داشت : با وجود تلاش های بسیار در زمینه مبارزه و پیشگیری از اعتیاد برای فراگیر کردن امر مبارزه تلاش های قابل قبولی صورت نگرفته است و ضرورت دارد به صورت ریشه ای برنامه ریزی صورت گیرد.

فرماندار سراب با تاکید بر اجتماعی کردن امر مبارزه با اعتیاد افزود: موضوع مبارزه با اعتیاد باید تبدیل به یک گفتمان مسلط و رویکرد اجامع شود و متولیان امر باید تلاش نمایند این نیاز را در افکار عمومی به وجود آورند و با هدایت به سمت و سوی مردمی کردن، قدم های موثرتری در بحث مبارزه با مواد مخدر بردارند.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان سراب با اشاره به این که  نهادهای حاکمیتی به تنهایی نمی توانند در امر مبارزه، مقابله و پیشگیری نقش جامعی ایفا نمایند تصریح کرد : برای حصول نتیجه موثر باید از ظرفیت نهادهای غیردولتی و سازمان های مردم نهاد استفاده گردد.

شکوهی  با اشاره بر لزوم فرهنگ سازی و استفاده از صاحب نظران مسائل اجتماعی اظهار کرد: استفاده از نظرات کارشناسی صاحب نظران حوزه مسائل اجتماعی در این میان می تواند بسیار راهگشا باشد و متولیان فرهنگی جامعه را به نتایج عملیاتی سوق دهد.

فرماندار شهرستان سراب با تاکید بر فراهم سازی زمینه نشاط اجتماعی در جامعه افزود :  برای به وجود آوردن نشاط اجتماعی لازم است متولیان فرهنگی زمینه و سازو کارهای لازم را آماده نمایند و بی توجهی، سلیقه گرایی و فردیت گرایی و عدم توجه به قرائت های مختلف و اجماع در مورد نشاط اجتماعی متاسفانه زمینه ساز غفلت از سرمایه اجتماعی شده و لازم است متولیان در مسائل اجتماعی و نشاط اجتماعی ورود موثرتری داشته باشند و الگوسازی نمایند.

شکوهی تصریح کرد: برای اقدام موثر لازم است اهتمام ویژه ای به بحث پیشگیری از سوی تمامی نهادهای فرهنگی شود و بالا بردن آگاهی جامعه نخسین گام عملی درراستای پیشگیری از اعتیاد است که لازم است با برنامه ریزی و حساسیت بیشتری دنبال گردد.

فرماندار شهرستان سراب در این جلسه دستور نظارت جدی بر اماکن عرضه قلیان را صادر کرد و بر هم افزایی، همکاری و تعامل بین بخشی تاکید کرد و خواستار برگزاری مرتب جلسات کمیته های پنجگانه و ارائه گزارش به شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شد.

شایان ذکر است در این جلسه که دو تن از کارشناسان حوزه  آسیب های اجتماعی وفوری و نجارزاده نیز حضور داشتند  ، نظرات و پیشنهادات کارشناسی شده در رابطه با آسیب های اجتماعی و به ویژه اعتیاد ارائه نمودند.

  • ۹۷/۰۵/۲۹
  • قاسم وفادار مهربانی

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی