مهربان خبرلری

رسانه ای از مردم ، با مردم و در خدمت مردم

مهربان خبرلری

رسانه ای از مردم ، با مردم و در خدمت مردم


پایگاه خبری و تحلیلی مهربان امروز با عنوان ((مهربان خبرلری)‌) در کنار و همراه ، دهها و صدها پایگاه خبری ، اطلاع رسانی ، فرهنگی و اجتماعی در منطقه مهربان افتخار دارد که رسانه ای از مردم ، با مردم و در خدمت مردم می باشد. این پایگاه خبری و تحلیلی در کنار انعکاس عملکردهای ادارات ، نهادها و سازمانها و درج اخبار و رویدادهای منطقه و همچنین بازنشر اخبار و رویدادهای مهم کشوری و بین المللی ، نگاهی تحلیلی به برخی رویدادها و اتفاقات در سطح منطقه مهربان و شهرستان سراب داشته و در کنار انعکاس اخبار ، مسائل و مشکلات مردم را نیز منعکس نموده و آماده درج نظرات مسئولین محترم در خصوص مطالب ارائه شده با رعایت امانتداری کامل می باشد .

  • ۰
  • ۰

خبرگزاری فارس

از سوی امام جمعه شهر شربیان صورت گرفت:

هشدار درباره ازدواج در سنین پایین، ازدواج‌های اجباری و دخالت خانواده‌ها /افزایش آمار طلاق نگران‌کننده است.


 

امام جمعه شهر شربیان گفت : ازدواج در سنین پایین ، ازدواج‌های اجباری و دخالت خانواده‌ها از جمله عواملی هستند که در بالا رفتن آمار طلاق در جامعه نقش مهمی دارد


تاریخ: ۱۶:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۱۴ کدخبر: ۱۳۹۷۰۲۱۴۰۰۰۵۶۷


به گزارش خبرگزاری فارس از مهربان، حجت‌الاسلام مهدی منصوری در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهر شربیان ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با هزاران نفر از کارگران و کارآفرینان کشور به مناسبت روز کار و کارگر اشاره کرده و اظهار داشت: اصلی‌ترین طراحی کنونی برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی، جنگ اقتصادی است و تنها راه مقابله با این جنگ، حمایت از کالای ایرانی و تکیه بر توانایی‌ها و ظرفیت‌های داخلی همچنبن چشم ندوختن به بیگانگان است.

وی افزود:وظیفه دولت و مسوولان، برطرف کردن مشکلات و موانع کارآفرینان و کارگران همچنین افزایش ظرفیت تولید واحدهای تولیدی است و وظیفه مردم نیز تصمیم و عزم جدی برای خرید کالای ایرانی است.

خطیب جمعه شربیان یکی از نتایج حمایت از کالای ایرانی از دیدگاه مقام معظم رهبری را جلوگیری از تبعات اجتماعی، امنیتی و اخلاقی ناشی از بیکاری دانسته و گفت: حمایت از کالای ایرانی یکی از بهترین و مؤثرترین شیوه‌های مقابله با طراحی اقتصادی دشمنان است زیرا آنان متوجه شده‌اند که در جنگ سخت و نظامی به نتیجه نخواهند رسید.

منصوری، یکی دیگر از شیوه‌های آمریکا برای مقابله با نظام آزادیخواه و مستقل جمهوری اسلامی ایران بنا به فرمایشات مقام عظمای ولایت را تحریک برخی دولت‌های کج‌فهم منطقه و ایجاد اختلاف و درگیری در درون منطقه دانسته و افزود: آمریکایی‌ها تلاش دارند تا با تحریک سعودی‌ها و برخی کشورهای منطقه، آنها را در مقابل جمهوری اسلامی قرار دهند.

وی تاکید کرد: در حالی که اگر آنها عقل داشته باشند، نباید فریب آمریکا را بخورند  چرا که آمریکایی‌ها می‌خواهند هزینه مقابله با نظام جمهوری اسلامی و ملت مقتدر ایران را خودشان متحمل نشوند و آن را به دوش برخی دولت‌های منطقه بیاندازند.کشورهای منطقه بدانند اگر با جمهوری اسلامی ایران روبه‌رو شوند، قطعاً شکست می‌خورند.

خطیب جمعه شربیان در ادامه به گزینه‌ های جمهوری اسلامی ایران در برابر خروج آمریکا از برجام که با انگیزه تحمیل تعهدات بیشتر به جمهوری اسلامی ایران صورت می‌گیرد اشاره کرده و اظهار داشت : خروج ایران از معاهده NPT و عدم اجازه به بازرسان آژانس در بازدید از مراکز هسته‌ای کشورمان از جمله راهکارهای جمهوری اسلامی ایران در مواجهه با خروج احتمالی آمریکا از برجام می‌تواند باشد .

امام جمعه شربیان با اشاره به اینکه خروج آمریکا از برجام می‌تواند به اقدامات ایران اسلامی در پروژه اقتصاد مقاومتی، حمایت از تولید ملی، تقویت بنیان‌های اقتصادی و کاهش وابستگی به کشورهای دیگر شتاب بیشتری بخشد، تاکید کرد:ضمن آنکه کاهش واردات از کشورهای هم پیمان آمریکا از جمله انگلیس، آلمان و فرانسه از دیگر اقدامات ایران اسلامی در مقابله با خروج آمریکا از برجام خواهد بود و در مجموع قطعاً پاسخ جمهوری اسلامی ایران به خروج آمریکا از برجام پشیمان‌کننده است. 

منصوری با اشاره به ادعاهای واهی نخست وزیر رژیم جعلی اسرائیل در خصوص داشتن بمب اتمی توسط ایران و مخفی کردن آن اظهار داشت: سردمداران رژیم جعلی اسرائیل و آمریکا هر روز یک مسئله جدیدی را علیه ایران اسلامی طراحی می‌کنند و این در حالی است که خودشان نیز به دروغ‌های خودشان باور ندارند و قطعاً جمهوری اسلامی ایران هیچ‌وقت دنبال سلاح اتمی نبوده و نخواهد بود و اصلاً نیازی به چنین سلاح‌ایی نداریم .

خطیب جمعه شربیان با اشاره به اینکه مقابله جمهوری اسلامی ایران با تروریست‌های دست‌ پرورده آمریکا در منطقه باعث طرح چنین مسائلی می‌ شود، اظهار داشت : آمریکا به خاطر مصالح و منافع نامشروع خود در هر نقطه از جهان که بخواهد حضور می‌یابد و یا رژیم جعلی اسرائیل که چندین سال است سرزمین‌های فلسطین را اشغال کرده است و یا حملات مرگبار ایادی آمریکا در یمن چیزی نیست که از حافظه تاریخی مردم جهان به راحتی پاک شود . 

امام جمعه شربیان با اشاره به دفاع همیشگی ایران اسلامی از کشورهای مظلوم و مسلمان منطقه در مقابله با تروریست‌ها اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران تا کمر آمریکا و دوستان آمریکا را نشکند و آنها را از منطقه خارج نکند، ساکت نخواهد نشست .

منصوری در ادامه خطبه دوم نماز جمعه این هفته شهر شربیان به افزایش آمار طلاق اشاره کرده و افزود: ازدواج در سنین پایین، ازدواج‌های اجباری و دخالت خانواده‌ها از جمله عواملی است که در بالا رفتن آمار طلاق در جامعه نقش مهمی دارد ضمن آنکه به این نکته مهم و اساسی نیز باید توجه داشت که با افزایش طلاق، این موضوع در حال تبدیل شدن به یک مسئله عادی در جامعه شده است.

خطیب جمعه شربیان تاکید کرد: خانواده‌ها باید بیشتر به مسائل ازدواج جوانان توجه و دقت‌نظر داشته باشند و در ازدواج فرزندان خود تمام جوانب را در نظر بگیرند،باید در نظر داشت در گذشته به‌راحتی دعواهای خانوادگی منجر به طلاق نمی‌شد ولی در دوره معاصر به ‌ویژه با کمتر شدن تسلط خانواده‌ها بر زوجین، خوف شقاق بیشتر وجود دارد.
امام جمعه شربیان با بیان اینکه طلاق در روایات مبغوض‌ترین چیزی است که خدا خلق کرده و عرش الهی را تکان می‌دهد، تاکید کرد: طلاق نباید امر میمون و مبارک تلقی شود که برای آن جشن هم گرفته شود، باید طوری فرهنگ‌سازی و با این پدیده زشت برخورد کنیم تا افرادی که طلاق می‌گیرند در جامعه دچار سرافکندگی، شرمندگی و سرزنش شوند.

منصوری با گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری، هفته معلم را به تمام فرهنگیان، معلمان و زحمت‌کشان در عرصه نظام تعلیم و تربیت در ایران اسلامی تبریک گفت و با قدردانی از زحمات معلمان، دبیران ، فرهنگیان و مجموعه آموزش و پرورش منطقه مهربان و ضمن تاکید بر حفظ حرمت و جایگاه والای مقام معلم توسط همگان، از حضور و سخنرانی محمدرضا ملکی رئیس آموزش و پرورش منطقه مهربان در قبل از خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر شربیان قدردانی کرد.

انتهای پیام/60001/ 40/

  • ۹۷/۰۲/۱۴
  • قاسم وفادار مهربانی

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی