مهربان خبرلری

رسانه ای از مردم ، با مردم و در خدمت مردم

مهربان خبرلری

رسانه ای از مردم ، با مردم و در خدمت مردم


پایگاه خبری و تحلیلی مهربان امروز با عنوان ((مهربان خبرلری)‌) در کنار و همراه ، دهها و صدها پایگاه خبری ، اطلاع رسانی ، فرهنگی و اجتماعی در منطقه مهربان افتخار دارد که رسانه ای از مردم ، با مردم و در خدمت مردم می باشد. این پایگاه خبری و تحلیلی در کنار انعکاس عملکردهای ادارات ، نهادها و سازمانها و درج اخبار و رویدادهای منطقه و همچنین بازنشر اخبار و رویدادهای مهم کشوری و بین المللی ، نگاهی تحلیلی به برخی رویدادها و اتفاقات در سطح منطقه مهربان و شهرستان سراب داشته و در کنار انعکاس اخبار ، مسائل و مشکلات مردم را نیز منعکس نموده و آماده درج نظرات مسئولین محترم در خصوص مطالب ارائه شده با رعایت امانتداری کامل می باشد .

  • ۰
  • ۰

خبرگزاری فارس


امام جمعه شهر مهربان گفت: مردم منطقه انتظار دارند که بعد از گذشت پنج سال، مصوبه هئیت دولت در خصوص شهرستان شدن مهربان نهایی و اجرایی شود و اهالی منطقه بیش از این چشم انتظار نمانند.


امام جمعه شهر مهربان :

5 سال از مصوبه هیئت دولت برای شهرستان شدن مهربان گذشت/ آنقدر از مسئولان وعده شنیده‌ایم که دیگر خسته شده‌ایم
    مهربان خبرلری در سروش 

https://sapp.ir/vafadarmehraban


تاریخ: ۱۶:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۱/۳۱ کدخبر: ۱۳۹۷۰۱۳۱۰۰۰۶۳۲

به گزارش خبرگزاری فارس  از مهربان، حجت الاسلام و المسلمین حسن مرسلی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهر مهربان، ضمن سفارش خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار وزیر و کارکنان وزارت اطلاعات اشاره و اظهار داشت: مقام عظمای ولایت در این دیدار، مجموعه وزارت اطلاعات را چشم بینا و بیدار نظام مقدس جمهوری اسللامی ایران دانست و با اشاره به ابعاد گوناگون جنگ اطلاعاتی وسیع دشمنان علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد،  یکی از محورهای مهم این جنگ، نفوذ و تاثیرگذاری بر نظام محاسباتی مسئولان و تغییر باورهای مردم است. 

امام جمعه شهر مهربان با اشاره به ابعاد مختلف فرهنگی، سیاسی و فکری نفوذ دشمنان گفت: هدف دشمنان تخریب یا تغییر باورهای دینی و اعتقادی و انقلابی افراد و جامعه است و مقام معظم رهبری در این زمینه تاکید فرمودند که در وزارت اطلاعات یک جناح وجود دارد و آن جناح انقلاب است و وزارت اطلاعات باید انقلابی بماند و وابسته به هیچ جناحی نباشد و فقط طرفدار مردم و انقلاب باشد.

خطیب جمعه شهر مهربان به مثلث شوم آمریکا، فرانسه و انگلیس در حمله به سوریه اشاره کرد و افزود: ترامپ رئیس جمهور آمریکا که خود زمانی  اوباما رئیس جمهور سابق این کشور را به‌خاطر حمله به سوریه احمق خطاب کرده بود خود اکنون به این کشور حمله می‌کند و این کار نهایت حماقت او را می‌رساند.

مرسلی با اشاره به اینکه کشورهای استکباری آمریکا، فرانسه و انگلیس به بهانه حمله شیمیایی به شهر دوما که قطع و یقین خود بانی و عامل اصلی آن بوده‌اند، گفت: می‌خواستند نحوه بسیج قدرت‌های جهانی در حمله به سوریه را امتحان کنند و حمله به سوریه نشان داد که روسای جمهور این کشورها و تصمیم گیران این کشورها هیچ استقلال فکری و شخصیتی از خود ندارند.

امام جمعه مهربان به پشت پرده حمله به سوریه اشاره کرد و افزود: هر چه زمان رو به ثبات کشور سوریه پیش برود دامنه مداخلات و ایجاد ناامنی در این کشور بیشتر خواهد شد و اینها لزوماً نظامی نبوده و بیشتر سیاسی هم خواهد شد.

خطیب جمعه شهر مهربان به طرف‌های دخیل در صحنه میدانی و سیاسی کشور سوریه اشاره و تصریح کرد: رژیم غاصب اسرائیل این غده سرطانی صهیونیستی و رژیم آل سعود و عربستان خبیث پشت صحنه این جریانات در کشور سوریه هستند و مطمئن باشند که هیچ غلطی نخواهند کرد و سیلی محکم این گستاخی ها را بزودی خواهند خورد.

امام جمعه شهر مهربان در ادامه خطبه دوم به سفر ریاست جمهوری اسلامی ایران و جمعی از اعضای هئیت دولت به استان آذربایجان‌شرقی در چند روز آتی اشاره کرد و اظهار داشت: آقای رئیس جمهور و اعضای محترم هئیت دولت روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه هفته آینده میهمان مردم تبریز و آذربایجان خواهند بود و امیدواریم که این سفر در عمل مایه خیر و برکت برای استان و مردم باشد. 

وی به انتظارات مردم آذربایجان از رئیس جمهور اشاره کرد و افزود: مردم عاشورایی آذربایجان انتظار دارند که دولتمردان محترم وعده‌های قابل تحقق به مردم بدهند و تلاش کنند که سفرهای استانی در عمل در حل مشکلات یک استان در بخش‌های مختلف موثر باشد و توجه ویژه عملی به احیای دریاچه ارومیه از انتظارات بحق مردم آذربایجان از آقای رئیس جمهور و وزرای محترم مربوطه می‌باشد و امیدواریم که بیش از این شاهد مرگ تدریجی دریاچه ارومیه نباشیم ، چرا که این دریاچه با سرنوشت و زندگی بیش از 30 درصد جمعیت ایران سر و کار دارد.

مرسلی افزود: انتظار می‌رود که در این سفر تکلیف شهرستان شدن مهربان نیز نهایی شود و باید توجه داشت که مردم منطقه مهربان چشم امید زیادی به این سفر بسته‌اند و انتظار دارند که بعد از گذشت 5 سال، مصوبه هئیت دولت در خصوص شهرستان شدن مهربان نهایی و اجرایی شود و اهالی منطقه بیش از این چشم انتظار نمانند.

امام جمعه شهر مهربان به برخی از مسائل و مشکلات اساسی مردم منطقه اشاره و گفت: شبکه فاضلاب مهربان برای اجرایی شدن نیازمند تخصیص اعتبارات ملی می باشد و امیدواریم به برکت این سفر شبکه فاضلاب مهربان عملیاتی شود ، ضمن آنکه با توجه به کیفیت پایین آب شرب و فرسودگی شبکه آب شرب شهری، انتظار می‌رود که در خصوص مشکل آب شرب مهربان تهمیدات لازم اندیشیده شود. 

خطیب جمعه مهربان ، کمک دولت به تجهیز و راه اندازی کشتارگاه شهرداری مهربان ، تجهیز امکانات در مرکز بهداشتی و درمانی شبانه روزی مهربان و راه اندازی رادیولوژی و سونوگرافی در این مرکز و همچنین توجه به وضعیت جاده مهربان -دوزدوزان و جاده های بین روستایی منطقه مهربان را از دیگر خواسته‌های مردم از رئیس جمهور و دولتمردان عنوان کرد و افزود : آنقدر در خصوص شروع عملیات بازسازی و آسفالت راه مهربان – آلان و برآغوش و مهربان – قیصریه از مسئولان وعده شنیده‌ایم که دیگر خسته شده‌ایم و امیدواریم بعد از این در عمل شاهد تحقق وعده مسئولین باشیم. 

مرسلی با اشاره به نامگذاری امسال به نام سال حمایت از کالای ایرانی از سوی مقام عظمای ولایت  حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای  اظهار امیدواری کرد که با حمایت مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت از واحدهای تولیدی فعال در منطقه، در خصوص احداث شهرک صنعتی مهربان که تاریخچه آن به بیش از 25 سال قبل بر می‌گردد شاهد اقدامات عملی دولتمردان باشیم و قطعاً در صورت راه‌اندازی شهرک صنعتی در منطقه مهربان بخش عمده ای از مشکل اشتغال جوانان منطقه و شهرها و روستاهای همجوار حل خواهد شد و این کار در رشد و توسعه اقتصادی منطقه نیز اثرگذار خواهد بود. 

امام جمعه شهر مهربان، خواستار تعیین تکلیف وضعیت مساکن مهر احداثی در شهر مهربان شد و افزود: امیدواریم یک بار برای همیشه بحث مسکن مهر مهربان تعیین تکلیف شود که آیا این ساختمان‌های نیمه‌تمام تکمیل خواهد شد و یا همچنان بلاتکلیف باقی خواهد ماند.

خطیب جمعه مهربان همچنین  خواستار حمایت ویژه دولت از قشر زحمتکش قالیبافان منطقه با تخصیص اعتبارات و تسهیلات کم بهره بانکی شد و همچنین بر لزوم بیمه نمودن قالیبافان باقیمانده از بیمه اجتماعی قالیبافان تاکید کرد و افزود : فرش مهربان با توجه به شهرت  جهانی اش در صورت حمایت دولت از  صادرات آن نقش تاثیرگذاری در حل مشکل اشتغال و اقتصاد جوانان و خانواده‌ها خواهد داشت. 

مرسلی با اشاره به نبود امکانات ورزشی برای بانوان در منطقه مهربان اظهار داشت: فضای ورزشی برای بانوان در منطقه مهربان صفر مترمربع است و امیدواریم که به برکت تشریف فرمایی رئیس جمهور محترم به استان آذربایجان‌شرقی سالن ورزشی بانوان مهربان که 5 سال از آغاز عملیات اجرایی آن گذشته و هنوز نیمه‌تمام باقی مانده است با تخصیص اعتبارات لازم در اسرع وقت به بهره‌برداری برسد چرا که نیمی از جامعه را بانوان تشکیل می‌دهند و آنها نیز حق دارند که از دولت و نظام مطالبه‌گری کنند و حق خود را مطالبه نمایند و تکمیل سالن ورزشی بانوان و راه اندازی آن کمترین حق آنهاست. 

انتهای پیام/60002
   • ۹۷/۰۱/۳۱
  • قاسم وفادار مهربانی

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی