مهربان خبرلری

رسانه ای از مردم ، با مردم و در خدمت مردم

مهربان خبرلری

رسانه ای از مردم ، با مردم و در خدمت مردم


پایگاه خبری و تحلیلی مهربان امروز با عنوان ((مهربان خبرلری)‌) در کنار و همراه ، دهها و صدها پایگاه خبری ، اطلاع رسانی ، فرهنگی و اجتماعی در منطقه مهربان افتخار دارد که رسانه ای از مردم ، با مردم و در خدمت مردم می باشد. این پایگاه خبری و تحلیلی در کنار انعکاس عملکردهای ادارات ، نهادها و سازمانها و درج اخبار و رویدادهای منطقه و همچنین بازنشر اخبار و رویدادهای مهم کشوری و بین المللی ، نگاهی تحلیلی به برخی رویدادها و اتفاقات در سطح منطقه مهربان و شهرستان سراب داشته و در کنار انعکاس اخبار ، مسائل و مشکلات مردم را نیز منعکس نموده و آماده درج نظرات مسئولین محترم در خصوص مطالب ارائه شده با رعایت امانتداری کامل می باشد .

  • ۰
  • ۰


نصرنیوز


گزارش


نامهربانی با وعده های منطقه مهربان !


30 ماه گذشت ؛ مسئولین محترم اقدامات تان چه بوده است ؟ لطفاً پاسخگو باشید.


کد خبر :   83425  | تاریخ خبر : 1397/01/17  | ساعت : 19:09
به گزارش نصر، رشد و توسعه اقتصادی هر منطقه ای مستلزم رشد و توسعه صنعتی، معدنی و ارتباطی است. به طوریکه بدون آن عوامل، نهاده های لازم برای سایر فعالیتهای اقتصادی فراهم نشده و محصولات و خدمات تولیدی بخشها نیز قابل عرضه نخواهد بود. هر منطقه ای که به بزرگراهها و جاده های ترانزیتی دسترسی آسان داشته است، پیشرفت قابل ملاحظه ای کرده است و مردم آن منطقه با سرمایه گذاری در بخشهای مختلف ضمن آنکه مهاجرت نکرده اند، بلکه مهاجرپذیر نیز بوده اند، که با توجه به مشکلات موجود در حاشیه کلانشهرها یک قدم مثبت در توسعه و سازندگی همه جانبه کشور عین عدالت است.

منطقه مهربان یکی از مناطق با استعداد با منابع عظیم خدادادی و پتانسیل های فراوان در استان آذربایجان شرقی است و تنها بخش شهرستان بزرگ و تاریخی سراب بعد از بخش مرکزی این شهرستان است، که در طول تاریخ بی مهریهای فراوان دیده است و در سالهای قبل از انقلاب در مظلومیت و محرومیت کامل بسر برده است و خوشبختانه امروزه به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در مسیر توسعه و ترقی گام برداشته و در صورت عنایات مسئولان محترم بویژه در زمینه راههای ارتباطی، روند توسعه این منطقه شتاب بیشتری خواهد گرفت.

یکی از کارهایی که در توسعه و پیشرفت منطقه مهربان نقش مهمی خواهد داشت، بازگشایی راه ارتباطی مهربان- مشکین شهر است. منطقه مهربان در استان آذربایجان شرقی با شهرستان مشکین شهر در استان اردبیل مرزهای مشترکی داشته و در همسایگی همدیگر هستند ولی فاقد راه ارتباطی و رفت و آمد مثمرند. 

فاصله ارتباطی مهربان با مشکین شهر حدود 35  کیلومتر است که از این فاصله 13 کیلومتر از طرف مهربان و 7 کیلومتر از طرف مشکین شهر آسفالت است و مابقی به صورت راه عشایری مورد استفاده قرار می گیرد که در صورت توجه این مسیر با کمترین هزینه آماده بهره برداری خواهد شد و این کمترین هزینه در مقام مقایسه با هزینه های نجومی در بخش های کلان راهسازی در وزارت راه و ترابری است و یقیناً با توجه به هزینه بالای پروژه های راهسازی، اعتبار راه مهربان- مشکین شهر عدد قابل توجهی نخواهد بود.

با این مقدمه به برخی اخبار منتشره در خبرگزاری های رسمی کشور در خصوص احداث راه ارتباطی مشگین شهر به بخش مهربان از توابع شهرستان سراب به نقل از مسئولین و مدیران رسمی استانی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی اشاره نموده و خواستار شفاف سازی موضوع توسط مسئولین محترم پس از گذشت 30 ماه  هستیم .

سایت رسمی اداره کل راه و شهرسازی استان آذربایجانشرقی به تاریخ : شنبه 4 مهر1394 با کد:ا2182از مشارکت خیرین در احداث جاده مهربان به مشکین شهر خبر داده و چنین نوشته شده بود : به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وشهرسازی استان آذربایجانشرقی , در جلسه ای که در محل دفتر مدیریت این اداره کل برگزار گردید با مشارکت یکی از خیرین مهربانی , احداث جاده مهربان به روستای انزان بطول 35 کیلومتر وارد فاز عملیاتی شد بنابرین گزارش با امضاء تفاهم نامه بین مدیرکل راه وشهرسازی وخیر مذکور عملیات مطالعه 27 کیلومتر از این مسیر به مهندسین مشاور واگذار گردید .

مدیرکل راه وشهرسازی در آیین امضاء تفاهم نامه مشارکت اظهارداشت : وزارت راه وشهرسازی بخصوص این اداره کل آماده مشارکت جهت تکمیل واحداث پروژه های مختلف راهسازی در سطح استان میباشد .

خاطرنشان میسازد مطالعه 8 کیلومتر اول این محور قبلا توسط مشاور انجام گرفته است که با احداث این محور راه ارتباطی مهربان به مشکین شهر کوتاهتر شده ورفت آمد در زمستان آسانتر میشود .

بدنبال آن خبرگزاری ایرنا در تاریخ 17مهرماه 1394 به کد 81791736 (4918653)که در ساعت 14:19 بر روی خروجی این خبرگزاری قرار گرفته بود چنین آورده بود : احداث راه ارتباطی مشگین شهر به سراب / جاده نیر به سراب چهاربانده می شود

اردبیل - ایرنا- در جلسه مشترک منصور حقیقت پورنماینده اردبیل - نیر ، نمین و سرعین و فرمانداران شهرستانهای سراب و نیر موضوع چهاربانده کردن جاده نیر به سراب و نیز احداث راه ارتباطی مشگین شهر به بخش مهربان از توابع شهرستان سراب مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت .

به گزارش روز جمعه ایرنا ، در این جلسه که مدیرکل راه و شهر سازی اردبیل و یکی از خیرین علاقمند به سرمایه گذاری در جاده سازی حضور داشت، حقیقت پور گفت : اتصال بخش مهربان به مشکین شهر از آرزوهای دیرینه مردم دوشهرستان می باشد و قرار است 'علی مقدم' یکی از خیرین اهل بخش مهربان 100 میلیاردر ریال در احداث جاده ارتباطی بین دو شهرستان سرمایه گذاری کند وتوافق های اولیه نیز در این زمینه انجام گرفته است

وی بیان کرد: احداث این جاده و اتصال سراب به مشگین شهر به توسعه اقتصادی بویژه در بحث گردشگری دو شهرستان کمک کرده و فاصله مشگین شهر تا تبریز را نیز کوتاه خواهد کرد

حقیقت پورهمچنین از اعلام آمادگی این خیر در کمک به اجرای طرح راه آهن بستان آباد - سرعین - اردبیل خبر داد.

نماینده مردم اردبیل ، نمین ، نیر و سرعین همچنین از آماده شدن بخشی از مسیر چهارباند کردن جاده بستان آباد به سراب خبر داد و اظهار کرد : ادامه این مسیر تا شهرستان نیر در سال جاری و سال آینده پیش بینی شده است. داود گرشاسبی فرماندارشهرستان سراب نیز در خصوص راه مهربان به مشکین گفت : این جاده یکی از مهمترین پروژه های عمرانی منطقه خواهد بود و می تواند ارتباط دو استان اردبیل و آذربایجان شرقی را بیش از پیش افزایش دهد . وی بیان کرد: این راه مناطق گردشگری ، آب گرم و مراکز تجاری و عشایری دو شهرستان سراب و مشگین شهر را به هم متصل کرده و ضروری است که هر چه سریعتر اجرا گردد

اکبر صمدی فرماندارشهرستان نیر هم در این نشست با اشاره به اهمیت چهاربانده کردن محور نیر به سراب و اجرای راه ارتباطی کریق به آرموداق - نیر به کورائیم و کورائیم به خلفلو اشاره کرد و خواستار حضور خیرین درتکمیل آنها شد.

علی حیدری مدیرکل راه وشهرسازی استان اردبیل هم با اشاره به اهمیت راه ارتباطی مهربان به مشکین شهر گفت: طول این مسیر 32کیلومتر می باشد که 8کیلومتر آن درحوزه استان آذربایجان شرقی می باشد که با استاندارد راه فرعی در حال بهسازی میباشد وی بیان کرد: امسال در حوزه استان اردبیل راه روستای شعبان به ازناب به طول 7کیلومترتعریض وبهسازی خواهد شد.

و یا باشگاه خبرنگاران جوان به  کد خبر: ۵۳۵۲۷۲۸ به  تاریخ انتشار: ۱۹مهر ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۴ نوشته بود : مشارکت خیر راه ساز دراحداث جاده مشکین شهربه مهربان

نماینده مردم استان اردبیل نیر و سرعین گفت : برای احداث جاده مشگین شهر مهربان یک خیر راه ساز حاضر شده است کمک کند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛ منصورحقیقت پور در جلسهمشترک با فرماندار شهرستان سراب گفت: از مسیر 35 کیلومتری این جاده حدود 20 کیلومتر درحوزه استان اردبیل قرار دارد.

حیدری مدیرکل راه و شهرسازی اردبیل هم در این نشست با بیان اینکه چاده مهربان به مشکین شهر از جمله خواسته های قدیمی این دو منطقه است افزود: در حال حاضراز این جاده خاکی به عنوان راه روستایی استفاده میشود

افزود : 8 کیلومتر از این جاده در استان آذربایجانشرقی از طرف خیر روستای قزلجه سادات احداث شده وما هم در استان اردبیل از طرف مشکین شهر به طرف روستای انزان 7 کیلومتر امسال بهسازی خواهیم کرد.

با بیان اینکه با توجه به اینکه در این جلسه مسیلی از جمله اشتراکات فرهنگی و قومی ودلایل توجیهی و فنی و اقتصادی که مطرح شد عاملی مهم و عقلی و اقتصادی برای احداث این جاده است.

گرشاسبی فرماندارشهرستان سراب هم گفت: با بهسازی این جاده مشکلات عشایر و گردشگران نیز رفع خواهد شد.

و یا در خبری که خبرگزاری ایرنا با کد خبر: (5442807) 82147818 به تاریخ 23/04/1395 ساعت 15:58 بر روی خروجی خود قرار داده بود چنین آورده بود که : عملیات احداث جاده مشگین شهر به بخش مهربان در استان آذربایجان شرقی آغاز شد

به گزارش ایرنا ،فرماندار مشگین شهر روز چهارشنبه گفت: عملیات احداث این جاده ( مهربان ، مشگین شهر)  از دو سال قبل در حوزه جغرافیایی استان آذربایجان شرقی شروع شده و تاکنون هشت کیلومتر از مسیر بازگشایی شده است.

ابراهیم امامی افزود: عملیات احداث این جاده در حوزه جغرافیایی شهرستان مشگین شهر نیز از مسیر جاده فعلی روستای انزان واقع در بخش قصابه شروع شده و تا پایان فصل کاری هفت کیلومتر از مسیر بهسازی و آسفالت خواهد شد.

امامی گفت: این جاده به طول ۳۲ کیلومتر از شهر مهربان در شهرستان سراب آغاز می شود و تا منطقه انزان در بخش قصابه مشگین شهر ادامه می یابد.

به گفته وی ، عملیات بازگشایی هشت کیلومتر اول این مسیر توسط فرد خیری از بخش مهربان انجام شده و تلاش می شود با هماهنگی های لازم با فرمانداری شهرستان سراب این پروژه تکمیل و بهره برداری شود.

وی اظهار کرد: با احداث این جاده فاصله بین بخش قصابه مشگین شهر با بخش مهربان سراب بیش از یکصد کیلومتر کاهش می یابد.

او افزود: این جاده علاوه بر تسهیل در تردد شهروندان هر دو منطقه موجب رونق اقتصادی هر دو منطقه به ویژه در بخش گردشگری خواهد شد.

امامی گفت: به لحاظ عبور این جاده از ییلاقات عشایرنشین و جنگل های انزان زمینه دسترسی آسان عشایر به بازار فروش برای عرضه محصولات دامی و کشاورزی فراهم خواهد شد.

با احداث جاده مشگین شهر به سراب فاصله شهرستان مشگین شهر تا مرکز کشور حدود ۹۰دقیقه کاهش می یابد.

حال بعد از گذشت 30  ماه از تاریخ انتشار این اخبار سوالی از مدیرانی که اسامی آنها در این اخبار دیده می شود آن است که آیا در 30 ماه گذشته به مدت 30 دقیقه در خصوص این موضوع وقت گذاشته اید و آیا اینکه هدف چیز دیگری بوده و در اسفند ماه 94 تاریخ مصرف اش تمام شده است و توجه به این نکته ضروری که در اخبار منتشره سخن از امضای تفاهم نامه واگذاری عملیات مطالعه 27 کیلومتر به مهندس مشاور ، سرمایه گذاری 100 میلیارد ریالی یک خیر مهربانی و همچنین آغاز عملیات احداث جاده مشگین شهر به مهربان خبر می دهد و در واقع اخبار منتشره همگی از رویداد اتفاق افتاده خبر می دهند و هیچکدام از کلمه در صورت تصویب یا تخصیص اعتبار خبر نداده اند و با توجه به شرایط موجود مشخص نیست که مرجع پاسخگویی به موضوع جاده مهربان – مشگین شهر کیست ؟!

بی شک مردم ما به حرفها و وعده های مسئولین اعتماد دارند و انتظار دارند که مسئولین ما عامل به وعده های خود باشند و حرفهایی مطرح نکنند که خودشان به آن حرفها اعتقادی ندارند و این گونه عمل کردن قطعاً نهایت کم لطفی در حق مردم است و در واقع سرکارگذاشتن مردم می باشد .

    با توجه به این که بازگشایی راه ارتباطی مهربان- مشکین شهر نقش مهمی در توسعه و پیشرفت این دو منطقه خواهد داشت و فاصله ارتباطی دو استان کوتاهتر خواهد شد، از مسئولین وزارت راه و ترابری انتظار می رود که با انجام مطالعات دقیق و کار کارشناسی اقدامات لازم در مورد تامین اعتبارات لازم را برای تحقق آرزوی دیرینه اهالی شهیدپرور منطقه مهربان و شهرستان مشکین شهر منظور کنند، چرا که با بازگشایی این راه ارتباطی مهم، بسیاری از روستاهای منطقه از بن بست بودن خارج خواهند شد و در مسیر توسعه و پیشرفت قرار خواهند گرفت.

    با عنایت به این که این جاده ار سرمایه گذاری را دارد، از استانداران محترم و مدیران ارشد استانهای آذربایجان شرقی و اردبیل و همچنین مجمع نمایندگان محترم این دو استان در مجلس شورای اسلامی انتظار می رود که بخاطر رضای الهی هم که شده باشد این راه ارتباطی را جزء پروژه های اولویت دار استانهای خویش قرار دهند و پی گیریهای لازم را در مورد این راه ارتباطی در عمل و نه در شعار ، جلسه و میزگرد و بازدید تبلیغاتی به عمل آورند.

از مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان شرقی انتظارات بیشتر است چون اولین خبر و تصویر این موضوع و خبر که آن زمان کاربرد زیادی داشت ، از دفتر ایشان مخابره شده است و  اگر بی توجهی ها ادامه داشته و  بعد از گذشت 30 ماه این مسئله همچنان بلاتکلیف بماند  در این خصوص اطلاعات بیشتری در اختیار افکار عمومی قرار خواهد گرفت.

در پایان از نماینده شهرستان سراب در مجلس شورای اسلامی دکتر داودی و فرماندار شهرستان سراب مهندس بدرشکوهیدرخواست می شود که در کارگروه توسعه و برنامه ریزی شهرستان سراب عنایات ویژه ای به این جاده ارتباطی مبذول، تا با ارائه مستندات و دلایل محکم این پروژه در کارگروه توسعه و برنامه ریزی استان نیز مصوب شود.

و در آخر باید گفت که دیگر زمان وعده دادن و عکس گرفتن و یا به اصطلاح امروزی زمان سلفی گرفتن سپری شده است و اکنون زمان عمل به وعده های داده شده 30 ماه قبل است . شعار کافی است مردم منتظر عمل هستند.

قاسم وفادار مهربانی

انتهای پیام/


  • ۹۷/۰۱/۱۸
  • قاسم وفادار مهربانی

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی